Hrad sa nachádza na zalesnenom sopečnom kopci vo výške 570 m.n.m. severozápadne od mestečka Veľký Šariš.
Viac na www.hrady.sk
Vzdialenosť : 5 km
  
Zrúcaniny hradu postaveného v 13. storočí. Značne prestavaný v 15. storočí, v roku 1715 zbúraný.
Viac na www.hrady.sk
Vzdialenosť : 22 km
  
Zrúcaniny hradu, ktorý bol postavený po roku 1298 a zanikol na začiatku 18. storočia.
Viac na www.hrady.sk
Vzdialenosť : 15 km
  
Zrúcaniny hradu postaveného na rozhraní 11. a 12.storočia. V 14., 15., 16. a 17. storočí viackrát prestavaný. Spustol po požiari v roku 1780. Národná kultúrna pamiatka.
Viac na www.hrady.sk
Vzdialenosť : 55 km
  
Lyžiarske stredisko.
Viac na www.herkules.sk
Vzdialenosť : 12 km
  
Mesto Prešov je významným hospodárskym a správnym centrom východného Slovenska. Už v minulosti, historicky od udelenia mestských práv, sa v ňom sústreďovali riadiace činnosti, ktoré mali dosah spočiatku len na okolité mestá a obce, neskôr na celý región. Vyplýva to z jeho geografickej polohy, keďže je postavené na križovatke bývalých významných obchodných ciest.
Viac na www.presov.sk
Vzdialenosť : 12 km
  
Bardejov bol v roku 1950 vyhlásený za mestskú pamiatkovú rezerváciu a nastala intenzívna obnova kultúrneho dedičstva. Za záchranu a obnovu kultúrneho dedičstva dostal Bardejov v roku 1986 Európsku cenu, tým sa zapísalo do zoznamu miest, ktoré patria k významným sídlam európskej kultúry.
Viac na www.bardejov.sk
Vzdialenosť : 38 km
  
Prvá písomná zmienka o Levoči pochádza z roku 1249. Nachádza sa tu najvyšší gotický oltár (18,62 m) na svete v kostole sv. Jakuba, ktorý je vyrobený z lipového dreva v dielni Majstra Pavla v 16.storočí
Viac na www.levoca.sk
Vzdialenosť : 59 km
  
Najstaršia listinná zmienka o Starej Ľubovni je z r. 1292. Na vápencovom brale, v nadmorskej výške 711 m, sa nad Starou Ľubovňou vypína kamenný hrad, postavený na prelome 13. a 14. storočia. Pod hradom Ľubovňa sa nachádza expozícia ľudovej architektúry, verejnosti sprístupnená v roku 1985. Dominantou a najcennejším exponátom je kultúrna pamiatka - zrubový kostolík východného obradu z Matysovej z r. 1883.
Viac na www.staralubovna.sk
Vzdialenosť : 56 km
  
Počiatky osídlenia územia môžeme sledovať už od konca staršej doby kamennej. Prvá písomná zmienka o južnom predmestí je z roku 1230. Vďaka obchodne i strategicky výhodnej polohe zaznamenali Košice rýchly vzostup. Udeľovanie privilégií napomáhalo rozkvetu remeselnej výroby, obchodu a zvyšovalo význam i rozvoj mesta.
Viac na www.kosice.sk
Vzdialenosť : 47 km
  
Veľký Šariš sa rozvíjal ako typické podhradie. Prvý písomný záznam o Veľkom Šariši pochádza z roku 1217. Veľký Šariš a Prešov dokázateľne existovali aj pred prvými písomnými správami na úrovní obcí, pravdepodobne so samostatnými farami. Nachádza sa tu najstarší zachovaný parný rušeň na Slovensku.
Viac na www.vsaris.sk
Vzdialenosť : 6 km
  
Súčasný Sabinov je perspektívnym mesto s vyše 12-tisíc obyvateľmi. Pre všestranný rozvoj športu bola dobudovaná umelá ľadová plocha a letné kúpalisko s predhrievanou vodou. Veľmi pekné sú vychádzky do lesoparku Švabľovka, pre turistov sú vyznačené trasy v okolitých pohoriach Čergov a Bachureň s prekrásnymi prírodnými scenériami a zrúcaninami Hanigovského hradu.
Viac na www.sabinov.sk
Vzdialenosť : 10 km
  
Stará prímestská rekreačná oblasť Prešova sa vyznačuje bohatou históriou kúpeľníctva, vybudovaným náučným chodníkom v krásnom lesnom prostredí s výdatnými minerálnymi prameňmi.
Viac na Cemjata
Vzdialenosť : 20 km
  
Na východnom Slovensku máme jedinečnú európsku raritu - opálové bane. Ležia v Dubníku pri Prešove.
Viac na Opálové bane
Vzdialenosť : 34 km
  
Hraničné prechody Poľsko, Ukrajina, Maďarsko
Viac na Hraničné prechody
  

Penzión Boudica veľmi úzko spolupracuje aj s realitnou kanceláriou v Bulharsku...Ablena - Varna
Viac na www.ablena.bg


   Apartmány Slovenský dom v blízkosti Albeny, Bulharsko


Blízke okolie, interiér, exteriér


Výlety do okolia - Kaliakra


Kamenné mesto


Botanická záhrada Balčík


Delfinárium Varna


Oveč kreposť Provadia


Pláž Albena


Kranevo


Vítame Vás v Bulharsku. Viac na

Family hotel Sea View, Kranevo, Bulharsko. Viac na www.pochivka.bg
Penzión BOUDICA, 082 66 Gregorovce